Bieganie czy jazda na rowerze?

Nie sposób polemizować ze stwierdzeniem, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Ten niezaprzeczalny fakt przekonał do uprawiania sportu miliony Polaków i nic w tym dziwnego – w końcu jest to czysta przyjemność. Wielu jednak zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest bieganie, czy raczej jazda rowerem.

Jakie możliwości ma Twój organizm?

9432806709_8ea3c246f8_bPrzede wszystkim warto zastanowić się nad tym, w którym z tych sportów czujesz się lepiej. Oczywiście nie da się tego stwierdzić, dopóki nie spróbujesz obu na własnej skórze, dlatego eksperymenty są bez wątpienia bardzo ważnym zagadnieniem.

Można powiedzieć, że bieganie jest na początku bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, z którego na dodatek możemy korzystać przez cały rok. Przede wszystkim nie wymaga ono natychmiastowych nakładów na części rowerowe, a w zimie możliwości biegania nie są wcale mocno ograniczane w stosunku do jazdy rowerem.

Blisko czy daleko?

Jedną z istotnych różnic są odległości, jakie możemy przemierzać w ten czy inny sposób. Rzecz jasna na rowerze możemy przebyć wielokrotnie więcej kilometrów jednego dnia i to za każdym razem inną trasą, więc jest to w pewnym stopniu ciekawsze. Z drugiej strony, podczas jazdy niełatwo jest słuchać muzyki.

Wniosek jest prosty – każdy z nas ma swoje własne oczekiwania, co do sportu i hobby, więc najlepiej będzie samodzielnie, na podstawie własnych doświadczeń określić, które z rozwiązań jest Ci bliższe. W końcu mówimy o czerpaniu przyjemności, więc nie ma tutaj żadnego pośpiechu.

Artykuł z kategorii Zdrowa rywalizacja i z tagami , , , . Link do artykułu tutaj.

Comments are closed.